محاسبه آنلاین هزینه نقل و انتقال سند خودرو در دفاتر اسناد رسمی

زمان تقریبی مطالعه این مطلب: ۲ دقیقه
محاسبه آنلاین هزینه نقل و انتقال سند خودرو در دفاتر اسناد رسمی

توجه: محاسبات این قسمت برای خودروهای داخلی در سال ۱۳۹۹ شمسی و خودروهای وارداتی در سال ۲۰۲۰ میلادی کاملاً صحیح هستند. لطفاً برای پرسش در این خصوص، با دفتر تماس نگیرید.

دفتر اسناد رسمی ۷۷۸ تهران

www.irnotary.ir

هزینه نقل و انتقال سند خودرو در دفاتر اسناد رسمی


اطلاعات مورد نیاز


 

مستندات قانونی

ماده ۱۲۸۷ قانون مدنی :  اسنادی که در اداره ثبت اسناد و املاک و یا دفاتر اسناد رسمی یا در نزد سایر مامورین رسمی در حدود صلاحیت آنها و بر طبق مقررات قانونی تنظیم شده باشند رسمی است.

 

ماده ۲۹ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی : نقل و انتقال خودرو به موجب سند رسمی انجام می‌شود، دارندگان وسایل نقلیه مکلفند قبل از هرگونه نقل و انتقال وسایل مذکور در دفاتر اسناد رسمی، ابتدا به ادارات راهنمایی و رانندگی یا مراکز تعیین‌شده از سوی راهنمایی و رانندگی برای بررسی اصالت وسیله نقلیه، هویت مالک، پرداخت جریمه‌ها و دیون معوق و تعویض پلاک به نام مالک جدید مراجعه نمایند.
تبصره۱ـ نیروی انتظامی می‌تواند با همکاری سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، امکان استقرار دفاتر اسناد رسمی را به تعداد کافی در مراکز تعویض پلاک فراهم آورد.
تبصره۲ـ آیین‌نامه نحوه اجرای این ماده و نحوه حضور دوره‌ای و با رعایت نوبت برای تمامی دفاتر اسناد رسمی در مراکز تعویض پلاک توسط وزارتخانه‌های دادگستری و کشور و نیروی انتظامی ظرف یک ماه تهیه و به تصویب هیأت وزیران می‌رسد.

 

 


تهیه کننده: احسان صادقیان ، دفتریار دفتر اسناد رسمی ۷۷۸ تهران

www.irnotary.ir

telegram.me/irnotarypublic