محاسبه آنلاین هزینه نقل و انتقال سند خودرو در دفاتر اسناد رسمی

زمان تقریبی مطالعه این مطلب: ۲ دقیقه
محاسبه آنلاین هزینه نقل و انتقال سند خودرو در دفاتر اسناد رسمی

توجه: محاسبات این قسمت برای خودروهای داخلی در سال ۱۳۹۹ شمسی و خودروهای وارداتی در سال ۲۰۲۱ میلادی کاملاً صحیح هستند. لطفاً برای پرسش در این خصوص، با دفتر تماس نگیرید.

دفتر اسناد رسمی ۷۷۸ تهران

www.irnotary.ir


اطلاعات مورد نیاز


 

مستندات قانونی

ماده ۱۲۸۷ قانون مدنی :  اسنادی که در اداره ثبت اسناد و املاک و یا دفاتر اسناد رسمی یا در نزد سایر مامورین رسمی در حدود صلاحیت آنها و بر طبق مقررات قانونی تنظیم شده باشند رسمی است.

 

ماده ۲۹ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی : نقل و انتقال خودرو به موجب سند رسمی انجام می‌شود، دارندگان وسایل نقلیه مکلفند قبل از هرگونه نقل و انتقال وسایل مذکور در دفاتر اسناد رسمی، ابتدا به ادارات راهنمایی و رانندگی یا مراکز تعیین‌شده از سوی راهنمایی و رانندگی برای بررسی اصالت وسیله نقلیه، هویت مالک، پرداخت جریمه‌ها و دیون معوق و تعویض پلاک به نام مالک جدید مراجعه نمایند.
تبصره۱ـ نیروی انتظامی می‌تواند با همکاری سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، امکان استقرار دفاتر اسناد رسمی را به تعداد کافی در مراکز تعویض پلاک فراهم آورد.
تبصره۲ـ آیین‌نامه نحوه اجرای این ماده و نحوه حضور دوره‌ای و با رعایت نوبت برای تمامی دفاتر اسناد رسمی در مراکز تعویض پلاک توسط وزارتخانه‌های دادگستری و کشور و نیروی انتظامی ظرف یک ماه تهیه و به تصویب هیأت وزیران می‌رسد.

 

 


تهیه کننده: احسان صادقیان ، دفتریار دفتر اسناد رسمی ۷۷۸ تهران

www.irnotary.ir

telegram.me/irnotarypublic